Agenda DevOps@Enterprise Forum

Budowa kultury DevOps narzędziem transformacji

7-8 października, konferencja w formule online

DZIEŃ I, 7 października

8.30 - 9.00

Poznajmy się - sesja networkingowa

Uczestnicy przybywający w Internecie na konferencję zostaną podzieleni na kilkuosobowe grupy (losowo), po to, by w bezpośredniej rozmowie za pomocą nowoczesnych systemów wideokonferencyjnych, mogli chwilę porozmawiać i dowiedzieć się: (1) skąd przybyli, (2) co ich zachęciło do udziału w DevOps@Enterprise Forum – czego chcieliby się dowiedzieć i czego na konferencji szukają, a wreszcie (3) czym sami mogliby podzielić się z innymi.

Przy okazji wcześniejsze pojawienie się uczestników pozwoli im sprawdzić funkcjonowanie sprzętu i oprogramowania po stronie użytkownika, poznać interfejs konferencji, zrozumieć „jak to wszystko działa”.

9.00 - 9.10

Otwarcie konferencji
Sekretarz Rady Programowej, Redaktor programowy
Evention

SESJA PLENARNA

DevOps – czy Twoja organizacja jest gotowa na zmianę kultury? I kiedy warto ją przejść?

Podczas wystąpienia omówione zostanie podejście DevOps jako rewolucyjna kultura organizacji, całkowicie zmieniająca sposób zarządzania procesami. Celem zmiany jest usprawnienie i uelastycznienie organizacji, aby była gotowa jeszcze sprawniej i dynamiczniej reagować na wyzwania współczesnego rynku.

Prelegent zostanie zaprezentowany wkrótce

9.10 - 9.30

Kultura organizacji - czym jest i dlaczego tak trudno ją zmienić?

DevOps powstało z połączenia słów „development” i „operations”, co najlepiej oddaje główną ideę tego założenia. W teorii programiści i pozostałe zespoły operacyjne biorące udział w procesie wytwarzania oprogramowania muszą współpracować nad tworzeniem aplikacji. W praktyce jednak bywa z tym różnie. Aby hasło You build it, You ship it, You run nie było pustym sloganem istotna jest odpowiednia kultura, filozofia i model współpracy. Czym jest kultura organizacyjna, jaki zbiór norm społecznych i wartości oraz wymogi i zachowania konieczne są, aby funkcjonować sprawnie w środowisku DevOps i jakie kroki podjąć, aby transformować się skutecznie opowiem właśnie podczas prelekcji. Do zobaczenia!

Partner Merytoryczny
Akademia Leona Koźmińskiego

9.35 - 9.55

5 kluczowych filarów DevOps w klasycznych (legacy) i nowoczesnych architekturach aplikacyjnych

Firmy, które od wielu lat rozwijają w dużej skali krytyczne biznesowo aplikacje, stoją dziś przed wyzwaniem transformacji DevOps, która jest istotnym elementem całej transformacji cyfrowej. Najnowszy raport Forrester "Modernizing Software Delivery With End-to-End Automation, Orchestration, And Collaboration" z lipca 2021 pokazuje skalę wyzwania transformacyjnego związanego z heterogenicznością używanych technologii, platform deweloperskich, architektur aplikacyjnych, modeli wdrożeniowych i ogólnie skomplikowania procesu tworzenia i dostarczania oprogramowania. W czasie prezentacji podzielimy się kluczowymi informacjami z tego raportu, omówimy 5 kluczowych filarów DevOps w skomplikowanym świecie architektur aplikacyjnych i wspólnie z zaproszonym klientem porozmawiamy o tych wyzwaniach i sposobach na ich zaadresowanie.

Sales Director
CloudBees

10.00 - 10.20

Standaryzacja procesu zarządzania sekretami w DevOps

Dynamika DevOps powoduje, iż w środowisku pojawia się duża liczba często niezarządzanych sekretów. Istotną kwestią jest zatem ujednolicone i ustandaryzowane podejście do zarządzania nimi. Dodatkowo, mimo trendu migracji do DevOps większość organizacji w dalszym ciągu korzysta (przynajmniej częściowo) z aplikacji statycznych. W czasie prezentacji pokażemy jak pogodzić te dwa światy i wprowadzić zunifikowane podejście do zarządzania sekretami w skryptach, statycznych i dynamicznych aplikacjach. Ponadto, podzielimy się wiedzą jak centralne podejście do zarządzania sekretami może wpłynąć na przyspieszenie procesu dostarczania oprogramowania. Powiemy także jaka powinna być rola zespołów Sec w DevOps.

Solutions Engineering Team Leader
CyberArk

10.25 - 10.45

Jak bezpiecznie wpuścić ruch z Internetu do środowiska Kubernetes?

Niewątpliwie Kubernetes to doskonała platforma do zarządzania, automatyzacji i skalowania aplikacji kontenerowych. Jednocześnie nie funkcjonuje ona w zastosowaniach produkcyjnych bez otaczającej infrastruktury sieciowej i platform bezpieczeństwa. Sam w sobie nie posiada również funkcjonalności bezpieczeństwa aplikacyjnego a wbudowane mechanizmy przetwarzania ruchu TLS i http są ograniczone. W trakcie mojej sesji omówimy aspekty technologiczne, organizacyjne i czynnika ludzkiego w kontekście bezpiecznego doprowadzenia ruchu Internetowego do aplikacji na środowisku Kubernetes.

Solutions Engineer
F5 Networks

10.50 - 11.30

DYSKUSJA PANELOWA: DevOps retrospekcja – co stracisz, a co zyskasz wdrażając DevOps?

Wdrożenie DevOps niesie wielkie obietnice, ale wiąże się również z konkretnymi wyzwaniami. Podczas dyskusji porozmawiamy o dobrych praktykach związanych z przygotowaniem do zmiany i przejściu przez nią w oparciu o doświadczenia organizacji, które zmianę mają już za sobą.

W gronie panelistów:

CTO
Operator Chmury Krajowej
Prezes Zarządu
Grupa Pelion / ILS
Chief Technology Officer
AI Investments

Prowadzenie:

CEO & Meeting Director
Evention

11.35 - 11.55

Ringier Axel Springer – nasza droga do DevOps

Krótka historia Onetu (i nie tylko...), czyli dlaczego i jak doszliśmy do tego gdzie dzisiaj jesteśmy.

CTO
Ringier Axel Springer Media

11.55 - 12.10

Przerwa na odwiedziny stoisk partnerów

SESJE RÓWNOLEGŁE

OD PLANU DO WDROŻENIA
W DRODZE KU DOSKONAŁOŚCI

12.10 - 12.30

Czego uczy nas inżynieria drogowa o DevOps - czyli o czym nie zapomnieć wdrażając tę metodę w organizacji?

Bliższe przyjrzenie się filozofii DevOps pokazuje, że kluczowym elementem tego podejścia jest udrożnienie przepływu jednostek pracy w całej linii produkcyjnej oprogramowania - od idei do wdrożenia na produkcję. Myśląc o tym co ważne, warto przyjrzeć się pewnym doświadczeniom z obszarów, gdzie efektywne przemieszczanie stanowi o sukcesie projektu. Standardowo można tutaj pomyśleć o inżynierii produkcji, ale okazuje się, ze sporo można wywnioskować z inżynierii budownictwa. Podróż autostradą przypomina skutecznie działający DevOps i nawet irytujący postój w korku w drodze nad morze, potrafi być inspiracją do tego, o czym powinniśmy pamiętać przy wdrażaniu tej metody z sukcesem.

CEO
Spica Solutions
Observability - Trends and Evolving Practices*

Highly modular and ephemeral digital stacks require a new approach to monitoring - AI-enabled Observability. Until now, DevOps practitioners and SREs have focused on capturing and analysing metrics, traces, and logs to give them insight into the service performance but this is not sufficient. That capture and analysis needs to be enhanced by AI technologies and ML algorithms. Otherwise the complexity of modern digital stack behaviour will ensure that outages and other performance problems will be missed on a regular basis. This presentation will show how AI can be effectively combined with telemetry to ensure the continuous delivery of high quality digital services.

DevOps Sales Specialist
Splunk

12.35 - 12.55

Jak być „smart” w zarządzaniu IT – Instana, Turbonomic

Czy wiesz, jak zapewnić kontekst, funkcje śledzenia i optymalizacji infrastruktury aplikacyjnej oraz wgląd w przebieg transakcji użytkowników? A może szukasz odpowiedzi jak zarządzać zasobami aplikacji na potrzeby cyfrowej transformacji biznesowej? Chcesz być „smart” w zarządzaniu IT? Podczas prezentacji postaramy się udzielić odpowiedzi na te i wiele innych pytań - na przykładzie rozwiązań IBM Instana i Turbonomic.

 

Key Account Manager
Cloudware
Technical Specialist
IBM
Od monolitu do mikrousług: Cloud Native w dużej organizacji w praktyce

Co motywuje duże organizacje do adopcji podejścia DevOps i architektury Cloud Native? Jak wygląda transformacja technologiczna i organizacyjna? Czy istnieje idealny stack technologiczny? Z jakimi problemami stykają się Klienci korporacyjni? W czasie prelekcji podzielimy się wieloletnimi doświadczeniami ze współpracy z organizacjami z sektora telekomunikacyjnego i finansowego.

Cloud Lead
Mindbox

12.55 - 13.05

Przerwa na odwiedziny stoisk partnerów

13.05 - 13.50

DYSKUSJE ROUNDTABLES:

Równoległe dyskusje roundtables to element konferencji angażujący wszystkich uczestników. Ta sesja ma kilka celów. Po pierwsze, bezpośrednią wymianę opinii i doświadczeń w ramach konkretnego zagadnienia, interesującego daną grupę uczestników. Po drugie – możliwość spotkania i rozmowy z prowadzącym dane roundtable – zaprosiliśmy bowiem do ich prowadzenia osoby o dużej wiedzy i doświadczeniu. Sesja roundtables to szerokie spektrum tematów i bogate grono przedstawicieli świata DevOps w roli prowadzących – tak, aby każdy uczestnik konferencji mógł znaleźć interesującą go najbardziej dyskusję i poznać w ten sposób innych uczestników zainteresowanych tą samą tematyką.

Na konferencji DevOps@Enterprise Forum będą one realizowane jako wideospotkania w podgrupach.

 • Jak połączyć stare z nowym – czyli stara infrastruktura w nowym, DevOpsowym świecie. Co mają zrobić organizacje, które mają dużo tzw. legacy code?
Inżynier DevOps
Generali
Sales Director
CloudBees
 • Kompetencje DevOps – jakich ludzi szukać, w jaki sposób zapewnić rozwój zatrudnionym już specjalistom?

Jak zdefiniować kompetencje idealnego inżyniera procesu DevOps? Rozwój w organizacji – co działa? Co motywuje?
Gdzie szukać wiedzy? Wewnętrzni ‘influencerzy’ – jak o nich zadbać?

Cloud Apps & Infra Solution Specialist
Microsoft
 • Jak bezpiecznie wpuścić ruch z Internetu do środowiska Kubernetes?
Solutions Engineer
F5 Networks
 • Wdrożenie DevOps a HR – w jaki sposób zapobiec i jak zarządzać rotacją ekspertów przy wdrożeniu DevOps Odejścia ludzi są nieuniknione, ale jak tym zarządzić, by było to możliwe najmniej stratne dla organizacji?
Data Platform & System Integration Department Director
Nationale-Nederlanden
 • Centralizacja vs lokalność

Korzyści i wady standaryzacji narzędzi DevOps pomiędzy zespołami. Jaką organizację łatwiej zbudować – scentralizowaną czy pozwalającą na dużą niezależność zespołów? Czy standaryzacja pomaga adaptować się do trendów rynkowych?

Director, IT Architecture
IQVIA
 • Jak być „smart” w zarządzaniu IT – Instana, Turbonomic

Zapraszamy na kontynuację dyskusji Jak być „smart” w zarządzaniu IT na przykładzie rozwiązań IBM Instana, Turbonomic. Eksperci na przykładzie demo wyjaśnią m.in. jak zarządzać zasobami aplikacji na potrzeby cyfrowej i transformacji biznesowej.

Key Account Manager
Cloudware
Technical Specialist
IBM
 • Kompetencje DevOps – jakich ludzi szukać, w jaki sposób zapewnić rozwój zatrudnionym już specjalistom?
 • DevSecOps – jak mądrze połączyć swiat DevOps i cyberbezpieczeństwo wraz z bezpieczeństwem danych
 • Jak połączyć stare z nowym – czyli stara inrastruktura w nowym, DevOpsowym świecie. Co mają zrobić organizacje, które mają dużo tzw. legacy code?
 • Jak połączyć DevOps z posiadaną infrastrukturą?
 • Zarządzanie cyklem życia aplikacji (ALM)
 • Jak zmienia się rola i obowiązki managera liniowego w świecie Devops?

13.50 - 14.30

Przerwa obiadowa

SESJA PLENARNA

14.35 - 14.55

Developer Velocity – jak usprawnić procesy wpływające na wydajność programisty i przyśpieszyć innowacje?

W dzisiejszych czasach rozwój oprogramowania jest fundamentem cyfrowej transformacji i kluczowym elementem wpływającym na dostosowanie się do dynamicznie zmieniającego się rynku - w każdej branży. Dlatego naszym zadaniem jest stworzenie odpowiedniego środowiska i procesów wpływających na wydajność dla programistów, aby Ci mogli prężnie wprowadzać dla nas innowacje. Podczas sesji porozmawiamy o kluczowych czynnikach wpływających na tzw. 'Developer Velocity', czyli prędkość programistów oraz jak te czynniki usprawnić.

Cloud Apps & Infra Solution Specialist
Microsoft

15.00 - 15.20

Infrastructure-as-code*

Over the past decade, there has been a heavy focus on cloud. However, a cloud strategy alone is not enough to unlock business value... Automation plays a critical role, helping to streamline development and operations, improve the user experience, as well as guarantee security, quality, and privacy.

In this session I will share insights from the Elanco DevOps / NoOps journey, with a focus on our automation strategy, specifically Infrastructure as Code.

Chief Technology Officer
Elanco Animal Health

SESJE RÓWNOLEGŁE

15.25 - 15.45

No to o czym jest ten devops - czyli na jakie zmiany musisz sie przygotować i co będzie już inaczej?

Transformacja firmy w stronę devops to poważna i długofalowa decyzja, która powinna być poprzedzona analizą potencjalnych korzyści, zalet i wad. Jeśli zastanawiasz się czy kultura i model pracy devops jest korzystny dla Twojej firmy lub po prostu chciałbyś dowiedzieć się więcej w tym aspekcie, to zapraszam na moje wystąpienie gdzie na bazie transformacji firmy ING Tech Poland podzielę się kilkoma spostrzeżeniami oraz uwagami. Krótko ale w punkt podpowiem, co to w ogóle jest devops,  na co zwrócić uwagę, co może się nie udać i przede wszystkim - co możesz osiągnąć a co stracić transformując organizację.

IT Area Lead, Digital Experience & Automation Area
ING Tech Poland
Jak IT może umożliwić i usprawnić rozwój nowych aplikacji?

W ramach wsparcia migracji do chmury, PMI wdrożył globalnie zestaw narzędzi wspierających programistów. Podczas prezentacji zaprezentowana zostanie ewolucja koncepcji w ciągu ostatnich lat, wnioski oraz cele do których dążymy.

Manager IT - DevOps & App Operations
IT HUB at Philip Morris

15.50 - 16.10

DevOps, MLOps, SecOps, FinOps, itp. – jaka przyszłość czeka organizacje w zakresie ewolucji modeli biznesowych czyli ile jeszcze tych różnych „Opsów”?

Czy SecOps, CloudOps lub inny Ops to wciąż DevOps? A może to tylko próba dopasowania się do mody na nowoczesne i chwytliwe nazewnictwo i te zwroty nie mają nic wspólnego z filozofią DevOps. Podczas mojego wystąpienia postaram się rozszyfrować większość znanych opsów i opowiedzieć co się za nimi kryje. Zapraszam na krótki przewodnik po najbardziej popularnych adaptacjach DevOps w różnych organizacjach.

IT Director, Services & Engineering, TechOps
Elanco Animal Health
A co po DevOps? Doskonalenie organizacji w dostarczaniu wartości - kolejne kroki

W mojej prezentacji, postaram się krótko pokazać drogę którą przeszło Allegro zmieniając swoją organizację oraz, co ważniejsze, gdzie organizacja techniczno-produktowa jest dzisiaj. Opowiem o faktach, pokażę liczby, zmiany w organizacji, oraz bolesne doświadczenia i sukcesy, które sprawiły, że Allegro według miar z książki "Accelerate" można śmiało zaliczyć do kategorii "high performerów", a nawet "elite".

Technical Director
Allegro

16.15 - 16.35

Przywództwo, nie zarządzanie. Jak uruchomić wartości DevOps w zespole?

Bywa, że standardowemu managerowi jest ciężko odnaleźć się w kulturze DevOps, szczególnie, kiedy zderza się ze staroświecką korporacyjną kulturą opartą na wyznaczaniu i sprawdzaniu z góry zdefiniowanych rocznych celów. W płynnym środowisku DevOps to po prostu nie działa. W czasie sesji opowiem, czemu w DevOpsie nie ma miejsca dla managerów i ekspertów, którzy "zarządzają", jak podzielić podzielony zespół, żeby tych podziałów już nie było. Będzie też przykład, jak można wyznaczać cele w środowisku, w którym wyznaczanie długoterminowych celów nie ma sensu i jak ocenić pracę zespołu, kiedy pod koniec roku cele kompletnie mijają się z rzeczywistością. Będzie też trochę o piwie i szczeniaczkach (czyli o zaufaniu) i o tym, że kultura "Allow failure" jest "passe", bo ludzie po prostu nigdy nie popełniają błędów i wszyscy zawsze mają rację.

Global Head of RPA Practice
DB Schenker
DevOps a analityka

Nie da się ukryć, że żyjemy w społeczeństwie danych. Czasem bardziej lub mniej świadomie udostępniamy dane o naszych codziennych aktywnościach. Pod wpływem tego trendu zmienił się również świat IT, już nie tylko zastanawiamy się  jak składować terabajty danych, również jaką wartość mają w sobie. W trakcie prezentacji opowiem jak metodyka DevOps wspiera inżynierię i analitykę danych oraz jakie kierunki rozwoju czekają nas w najbliższych latach. Jeśli lubisz akronimy to świetnie, będzie o DataOps, MLOps, AIOps.

Founder
DataOps Poland

16.40 - 17.00

Wspólny język - klucz do efektywnej współpracy

Dlaczego informatyk z informatykiem nie może się dogadać? Przecież mówią o tym samym i w tym samym, informatycznym, języku. A jednak zła komunikacja i brak zrozumienia w grupie projektowej to, obok braku należytego transferu wiedzy, główne problemy jakie zespoły IT napotykają tworząc i wdrażając narzędzia związane z automatyzacją. Czy nie powinniśmy zatem zacząć od stworzenia wspólnego „języka”?

Network Solutions Architect, IT Consultant
Szkoła DevNet
Jak dzięki monitoringowi osiągnąć ZEN i zarobić pieniądze

W mojej prezentacji opowiem o narzędziach, wykorzystywanych przez Edipresse do monitorowania środowiska IT. Pokażę co i jak mierzymy, co dzięki temu osiągamy oraz jak monitoring zmienia świadomość programistów i administratorów.

CTO
Edipresse

17.05 - 17.25

Zakończenie konferencji
Sekretarz Rady Programowej, Redaktor programowy
Evention

STREFA VIDEO ON DEMAND

Iteration, adaptation & moving fast safely: Resilient performance in complex systems*

Taking a DevOps approach through rapid iterative development allows modern IT systems to evolve quickly to changing market demands and increase business value. However, it is not without risks. This talk will explore the connection between DevOps and Resilience Engineering - an established field that emphasizes adaptive performance to cope with increasing complexity, fast tempo operations and high consequence failure environments. Drawing from cutting edge safety systems research, this provocative talk will cover principles of a resilient culture to support your teams moving fast safely.

Cognitive Systems Engineer & researcher
Jeli.io
Maximizing the business impact of DevOps*
Enterprise Strategist
Amazon Web Services

19.00

SPOTKANIE WIECZORNE,7 października

Zapraszamy na spotkanie networkingowe z udziałem Rady Programowej i Prelegentów. Spotkamy się na żywo klimatycznej restauracji Mokolove w Warszawie, aby wspólnie spędzić czas na żywo, porozmawiać po tak długiej przerwie bez możliwości bezpośrednich kontaktów, a z częścią z Państwa zapewne poznać.

Mokolove - miejsce, w którym króluje dobra kuchnia, wyborne wina, industrialne wnętrze i szczera atmosfera.
Dowiedz się więcej TUTAJ.

DZIEŃ II, 8 października

Drugi dzień konferencji to wybór miniwarsztatów na różnorodne tematy obejmujące szeroką tematykę dotyczącą praktyki wdrażania i doskonalenia kultury DevOps w organizacji. Zajęcia prowadzone są w grupach i mają charakter roboczy. Uczestnicy będą mogli wybrać interesujące ich miniwarsztaty jeszcze przed konferencją.

Miniwarsztaty – podstawowy slot czasowy to 2h.

9.00 – 11.00

CloudBees CI Workshop: Making Jenkins Enterprise-Ready*

Opis: 
You – and your DevOps team – are invited to our virtual Jenkins training. Attend this workshop to learn the best practices of automating Jenkins pipelines - to manage continuous integration at scale and provide a developer centric experience for software delivery. Specifically, we'll cover how you can use our enterprise Jenkins CI offering, CloudBees CI to:

Pokaż więcej

Senior Solution Architect
CloudBees

11.15 – 13.15

Standaryzacja procesu zarządzania sekretami w DevOps
Principal Solution Engineer
CyberArk
Solutions Engineering Team Leader
CyberArk
Regional Senior Solutions Engineer
CyberArk
Komunikacja z biznesem

Opis:
Jak przekonać przedstawicieli biznesu w organizacji do nowego sposobu współpracy? Jak skutecznie z nimi rozmawiać, by praca przy projektach przebiegała sprawnie?

Pokaż więcej

Konsultant biznesowy, EMCC coach i mentor, Trener biznesu
perform

13.30 – 15.30

Infrastructure as a Code & GitHub Actions

Opis:
W czasie warsztatu zobaczymy w ekspresowym tempie jak budować infrastrukturę w chmurze w Azure i GCP za pomocą Terraform i wykorzystać d o automatyzacji procesu GitHub Actions. Celem mini-warsztatu jest zbudować świadomość procesu, narzędzi oraz podejścia do problemu.

Pokaż więcej

Szef Działu Konsultingu
Chmurowisko
Technologie w DevOps – jakie narzędzia warto wdrożyć?

W trakcie warsztatów uczestnicy poznają narzędzia wykorzystywane w codziennej pracy DevOps inżyniera. Przejdziemy przez elementy CI/CD, automatyzacji, monitoringu i testów. Warsztat nie skupia się na jednej wybranej technologii, jest przeglądem przez dostępne i najbardziej popularne technologie. Po ukończeniu warsztatów uczestnicy zdobędą wiedzę jak zbudować DevOps pipeline w oparciu o różne rozwiązania.

Pokaż więcej

Founder
DataOps Poland
Coaching jako niedyrektywna metoda wdrażania zmian. Jak zarządzać zespołem w momencie przejścia oraz pracy w metodyce DevOps

Opis: 

Na warsztacie dowiesz się czym coaching nie jest i dlaczego ma sens jako skuteczna metoda rozwijania pracowników m.in. w sytuacji zmian, także w branży IT. Poznasz i zrozumiesz coaching na tle innych metod, postawę menedżera w coachingu, dowiesz się jakie umiejętności są potrzebne w coachingu i przygotujesz rozmowę pracowniczą opartą o konkretną strukturę.

Pokaż więcej

Trener szkoleń, Coach i Konsultant
M-Coaching
1. CloudBees CI Workshop: Making Jenkins Enterprise-Ready*

Opis: 

You – and your DevOps team – are invited to our virtual Jenkins training. Attend this workshop to learn the best practices of automating Jenkins pipelines - to manage continuous integration at scale and provide a developer centric experience for software delivery. Specifically, we'll cover how you can use our enterprise Jenkins CI offering, CloudBees CI to:

 • Deploy configuration-as-code at scale
 • Configure full environments using human-readable YAML files
 • Onboard projects quickly with pre-configured templates & policies
 • Apply best practices to better control resources and CI pipelines
 • Reducing context switching for developer with contextual Pipeline feedback

Bring your questions, there will be time during the session to address them.

Wymagania: Szczegóły dotyczące wymagań znajdują się na stronie https://cloudbees-ci.labs.cb-sa.io/getting-started/pre-workshop-setup/

Uczestnicy:

DevOps Engineers, Developers, Team Leaders, Architects, Team Managerers from Enterprises using Jenkins for their CI/CD and automation purposes.

Agenda:

 • Platform Opens
 • CloudBees Opening Remarks
 • CloudBees CI Workshop
 • Workshop Ends

Prowadzący zostanie przedstawiony wkrótce.

Senior Solution Architect
CloudBees
2. Standaryzacja procesu zarządzania sekretami w DevOps

Uczestnicy warsztatów poznają sposoby bezpiecznego składowania oraz przekazywania sekretów wykorzystywanych przez aplikacje w środowiskach DevOps, nauczą się również w jaki sposób integrowane są rozwiązania PAM z popularnymi narzędziami CI/CD jak Jenkins, Ansible, Terraform etc.
Pokażemy również jak chronić część dynamiczną i statyczną tym samym narzędziem.

Principal Solution Engineer
CyberArk
Solutions Engineering Team Leader
CyberArk
Regional Senior Solutions Engineer
CyberArk
3. Infrastructure as a Code & GitHub Actions

Opis:

W czasie warsztatu zobaczymy w ekspresowym tempie jak budować infrastrukturę w chmurze w Azure i GCP za pomocą Terraform i wykorzystać d o automatyzacji procesu GitHub Actions. Celem mini-warsztatu jest zbudować świadomość procesu, narzędzi oraz podejścia do problemu.

 

Korzyści dla uczestnika:

W czasie tego krótkiego warsztatu uczestnik zobaczy:

 1. Jak można automatyzować budowę infrastruktury w chmurze za pomocą Terraform?
 2. Jak do tego celu wykorzystać GitHub Actions?
 3. Z czym należy się zmierzyć kiedy planujemy budowę Landing Zone w środowisku chmury.

Warsztat będzie niezwykle przydatny dla tych, którzy są na początku swojej ścieżki planowania automatyzacji infrastruktury i szukają praktycznych doświadczeń jak podejść do tego zadania.

 

Limit uczestników: 20 osób

 

Uczestnicy:

Warsztat jest skierowany do wszystkich, którzy chcą zobaczyć jak automatyzować infrastrukturę w środowisku chmury za pomocą języka Terraform wraz z wykorzystaniem GitHub Actions.

Odbiorcami warsztatu mogą być dowolne role w organizacji, które interesują się środowiskiem chmury i jej automatyzacją w praktyce.

 

Wymagania:

W czasie spotkania wystarczy dowolny komputer z przeglądarką, która pozwoli pracować z środowiskiem dostępnym w ramach https://github.com, otworzyć portal Azure na stronie https://portal.azure.com oraz zobaczyć środowisko Google na stronie https://console.cloud.google.com/.

 

Agenda: 

 • Koncepcja Infrastructure as a Code (Terraform)
 • Budowa infrastruktury w Azure i GCP za pomocą Terraform
 • Automatuzacja czyli GitHub Actions w akcji
 • Podsumowanie i Tips&Tricks
Szef Działu Konsultingu
Chmurowisko
4. Technologie w DevOps – jakie narzędzia warto wdrożyć?

W trakcie warsztatów uczestnicy poznają narzędzia wykorzystywane w codziennej pracy DevOps inżyniera. Przejdziemy przez elementy CI/CD, automatyzacji, monitoringu i testów. Warsztat nie skupia się na jednej wybranej technologii, jest przeglądem przez dostępne i najbardziej popularne technologie. Po ukończeniu warsztatów uczestnicy zdobędą wiedzę jak zbudować DevOps pipeline w oparciu o różne rozwiązania.

5. Komunikacja z biznesem

Opis:

Jak przekonać przedstawicieli biznesu w organizacji do nowego sposobu współpracy? Jak skutecznie z nimi rozmawiać, by praca przy projektach przebiegała sprawnie?

Na warsztacie poznasz różne style zachowania i podstawy efektywnej komunikacji. Nauczysz się jak słuchać, by usłyszeć. Przełożysz teorię na praktykę – określisz obecne wyzwania i potrzeby oraz zaczniesz wypracowywać rozwiązania dla Ciebie. Być może zainspirujesz się tym, czym podzielą się inni uczestnicy warsztatu. Warsztat prowadzony będzie w formie mini wykładu, dyskusji oraz pracy w grupach.

Korzyści:

 • poznanie praktycznych wskazówek dotyczących efektywnej komunikacji
 • wypracowanie konkretnych rozwiązań dostosowanych do Twojej obecnej sytuacji

Limit uczestników: 20 osób

Uczestnicy: Menedżerowie i specjaliści IT

Agenda:

 • Wyzwania komunikacyjne na linii IT - Biznes
 • Percepcja i słuchanie potrzeb
 • 4 typy zachowań i podstawy komunikacji z różnymi ludźmi
 • Wypracowanie konkretnych rozwiązań

 

Konsultant biznesowy, EMCC coach i mentor, Trener biznesu
perform
6. Coaching jako niedyrektywna metoda wdrażania zmian. Jak zarządzać zespołem w momencie przejścia oraz pracy w metodyce DevOps

Opis: 

Na warsztacie dowiesz się czym coaching nie jest i dlaczego ma sens jako skuteczna metoda rozwijania pracowników m.in. w sytuacji zmian, także w branży IT. Poznasz i zrozumiesz coaching na tle innych metod, postawę menedżera w coachingu, dowiesz się jakie umiejętności są potrzebne w coachingu i przygotujesz rozmowę pracowniczą opartą o konkretną strukturę.

Korzyści:

Zrozumiesz coaching jako metodę wspierania swoich ludzi, i poznasz jego konkretną użyteczność, otrzymasz strukturę poprowadzenia rozmowy i przećwiczysz jej prowadzenie, będziesz liderem skutecznie towarzyszącym swoim ludziom w sytuacji nieuniknionych zmian.

Uczestnicy:

Liderzy i Menedżerowie, Dyrektorzy IT

Wymagania:

Długopis, notatnik, wydrukowany planer rozmowy coachingowej. Jeśli w swojej firmie masz wdrożone narzędzia typu skills matrix, arkusze planowania działań itp., to zabierz ze sobą

Agenda:

 • Metody rozwojowe i coaching na ich tle – mini wykład
 • Wyzwania menedżera w prowadzeniu coachingu – postawa i umiejętności – dyskusja moderowana
 • Ustrukturyzowana rozmowa coachingowa – warsztat
Trener szkoleń, Coach i Konsultant
M-Coaching
7. Analiza przed

Jak dobrze ocenić potencjał organizacji do „devopsyzacji”, jak przygotować plan działania

*Wystąpienie w języku angielskim. Organizator nie przewiduje tłumaczenia.

Organizator konferencji

Evention sp. z o.o., Rondo ONZ 1 Str, Warsaw, Poland

Specjalizujemy się w kompleksowym programie realizacji wydarzeń, które są efektywnym sposobem budowania relacji z potencjalnymi klientami.

www.evention.pl

Kontakt

Weronika Warpas
m: +48 570 611 811
e: weronika.warpas@evention.pl

© 2021 | Strona korzysta z plików cookies. Przeglądanie strony oznacza akceptację.